Зустріч-консультація з громадою Гряд

  • 09.08.2018
  • 1306

З ініціативи Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя та на запрошення сільського голови Грядівської сільської ради Іваничівського району Миколи Бородчука 8 серпня відбулась зустріч-консультація з депутатами та активом цієї громади щодо можливостей приєднання до міста обласного значення Нововолинська.

Така можливість з’явилась у травні 2018 року завдяки прийнятому Закону щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення (законопроект № 6466), який дозволяє таким містам згуртувати навколо себе сільські та селищні ради і стати центром об'єднаної громади без зайвих бюрократичних процедур – зокрема без проведення виборів.

Фахові роз’яснення з правових та економічних питань надали консультанти Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Валентин Малиновський та Василь Гром, проаналізувавши плюси приєднання громади до міста обласного значення, «розвіявши різні страхи села: ніби місто поглине їх, забере землі, буде нав’язувати свої правила гри і виділятиме кошти за залишковим принципом», але, разом з тим, і попередили про можливі ризики такого об’єднання.

Виконавчий директор Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя Валентина Степюк проаналізувала стан приєднання громад до вже створених ОТГ у Любомльському, Іваничівському та Володимирі-Волинському районах та зупинилась на вигодах обох сторін від приєднання сільських громад до міст обласного значення. Проте підкреслила, що громада має вирішувати сама, адже це її вибір майбутнього розвитку.

Заступник Нововолинського міського голови Олександр Громик відповів на усі запитання учасників зустрічі, окреслив можливі конфігурації об’єднання міста із сусідніми сільськими радами, наголосивши, що потрібно ще й свою самодостатню міську громаду переконати щодо цього об’єднання.

Більшість присутніх на зустрічі жителів підтримують ініціативу приєднання громади до міста Нововолинська, бо вбачають у цьому очевидну вигоду: доступ до усіх міських послуг, інфраструктури, забезпечення транспортного сполучення, економічного зростання (дохід на одного жителя міста – 5295 грн., а на жителя Гряд – 1346 грн. ) тощо.

Питання приєднання громад до вже створених ОТГ та міст обласного значення постійно у спільній роботі партнерів – Волинського РВ Асоціації міст України та Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя. Тому у 19 виборчому окрузі, крім Грядівської сільської ради (Іваничівський район), ще лише дві – Луковичівська (Іваничівський район) та Згоранська (Любомльський район), які на сьогодні не прийняли рішення про приєднання до ОТГ. Проте активно ведуться консультації з населенням і вивчається громадська думка, тому, надіємось, що 2019 рік громади регіону Прибужжя зустрінуть прийнятими рішеннями і новий бюджетний рік розпочнуть в обраній ними об’єднаній територіальній громаді.

Автор нижче опублікованих світлин заходу - Тамара Зубенко, консультант з комунікацій Асоціації міст України, Волинського РВ АМУ.

 

 

Партнери


Контакти

  • м. Нововолинськ, бульвар Шевченка, 6, 2-ий поверх
  • +380967484308
  • amsp.bug@gmail.com

Керівник - Андрій Бокоч