Співпраця громад заради дітей з особливими потребами

  • 17.08.2018
  • 1278

У місті Володимирі-Волинському в інклюзивно-ресурсному центрі «Жовта парасоля» відбулася ділова зустріч голів та представників об’єднаних територіальних громад, батьків особливих дітей з керівництвом закладу, у якій взяли участь помічники-консультанти народного депутата Ігоря Гузя. Ініціатором зустрічі виступила Асоціація місцевого самоврядування Прибужжя, яка запропонувала обговорити проблеми сільських сімей, у яких виховуються діти з особливими потребами і які не мають можливості у своїх громадах проходити реабілітацію і соціалізацію. Тому усі зацікавлені сторони активно обговорили питання, пов’язані з тим, аби ці діти відвідували комунальний заклад Володимир-Волинської міської ради.

Голова правління Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя, помічник-консультант народного депутата Ігоря Гузя – Андрій Бокоч висловив впевненість, що усі діти з особливими потребами повинні мати шанс на реабілітацію. А так як у Волинській області за сприяння народного депутата з’явився перший такий центр у м. Володимирі-Волинському, то це стало реальністю. Тому співпраця сільських громад з міською радою значно розширить можливості особливих дітей щодо їх фізичного, розумового і соціального розвитку.

Керівник центру Олена Токарєва провела оглядову екскурсію та розповіла про фінансування закладу, проблеми з малою чисельністю штату і нехваткою спеціалістів. Ознайомила з можливостями, режимом роботи та реальними спільними перспективами розвитку центру. Відповіла на усі запитання представників Зарічанської, Зимнівської, Оваднівської та Устилузької ОТГ і наголосила, що заклад готовий займатися розвитком та соціальною адаптацією сільських дітей за додаткової фінансової підтримки їх громад.

Виконавчий директор Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя Валентина Степюк наголосила, що інклюзивно-ресурсний центр надає кваліфіковану психолого-педагогічну допомогу дітям з особливими освітніми потребами, яку не можуть забезпечити освітні заклади громад. Також тут нададуть консультації педагогічним працівникам з питань організації інклюзивного навчання, постійно консультуватимуть батьків дітей з особливими потребами. А ще у центрі проводять різні конференції, семінари, тренінги, майстер-класи тощо, які допомагають удосконалити роботу усіх, хто займається особливими дітьми. Тому співпраця ОТГ з центром буде корисною для всіх, а найперше – для дітей, які потребують особливої уваги і особливого відношення.

У підсумку зустрічі усі представники ОТГ згодилися співпрацювати з Володимир-Волинським інклюзивно-ресурсним центром, адже майже 30 сільських дітей хочуть його відвідувати. Тому органи місцевої влади на найближчих сесіях винесуть це питання на обговорення і приймуть відповідні рішення, а особливі діти з сільських громад матимуть кваліфікований супровід, який значно розширить їх індивідуальні можливості.

 

 

Партнери


Контакти

  • м. Нововолинськ, бульвар Шевченка, 6, 2-ий поверх
  • +380967484308
  • amsp.bug@gmail.com

Керівник - Андрій Бокоч