Семінар-практикум «Автономія навчального закладу: аспект фінансового менеджменту й управління»

  • 18.10.2018
  • 1162

17 жовтня відбувся семінар-практикум «Автономія навчального закладу: аспект фінансового менеджменту й управління», який організувала Асоціація місцевого самоврядування Прибужжя для працівників гуманітарних відділів та директорів навчальних закладів об’єднаних територіальних громад 19 виборчого округу (Іваничівський, Любомльський, Володимир-Волинський райони).

Виконавчий директор Асоціації Валентина Степюк спільно з учасниками заходу проаналізували сучасний стан фінансування навчальних закладів і можливості розумного розподілу та використання наявних ресурсів освітніх закладів при запровадженні фінансової самостійності. Познайомились із формулою персоніфікованого фінансування за принципом «кошти йдуть за дитиною».

Про перспективи та відповідальність автономії школи як стратегії децентралізації освіти розповіла Тетяна Соломіна, заступник начальника управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА.

Регіональний консультант із фінансових питань Асоціації міст України у Волинському РВ АМУ Василь Гром та спеціаліст відділу організаційної роботи та прогнозування управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА Олена Марчук спільно з учасниками обговорили законодавчі документи з питань автономії та ведення самостійного бухгалтерського обліку, відповідальність керівника навчального закладу за недотримання фінансової дисципліни. Надали фахові консультації з питань оформлення документів навчального закладу, внесення змін до них (статут, кошторис, штатний розпис, колективний договір, накази щодо питань бухгалтерського обліку та звітності тощо) та відкриття рахунків для операцій з коштами.

Колеги з Вишнівської ОТГ Любомльського району Василь Стрільчук - заступник сільського голови, начальник гуманітарного відділу, Світлана Булавчук - директор ЗОШ І-ІІІ ст. с. Штунь та Любов Ющук - начальник фінансового відділу поділились досвідом, адже освітні заклади їхньої громади вже отримали фінансову автономію ще у кінці минулого року. Тому обговорили плюси і мінуси такого нововведення на практиці, особливу увагу акцентували на автономії бухгалтерського обліку.

Цікавим і пізнавальним був виступ Голови правління Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя, помічника-консультанта Андрія Бокоча за результатами робочої поїздки у США в рамках International Visitor Leadership Program. Учасники мали змогу порівняти головні аспекти децентралізаційної освітньої реформи США і України.

Досвід багатьох країн свідчить про те, що децентралізація фінансового управління навчальними закладами сприяє розвитку всієї системи освіти й поліпшенню якості наданих послуг. Безперечним є те, що впровадження формули фінансування на основі «кошти йдуть за дитиною», яка може бути реалізована лише за фінансової автономії навчальних закладів, тільки сприятиме їх розвитку і підвищить рівень усього освітнього процесу.

 

 

Партнери


Контакти

  • м. Нововолинськ, бульвар Шевченка, 6, 2-ий поверх
  • +380967484308
  • amsp.bug@gmail.com

Керівник - Андрій Бокоч