Делегація з Нововолинської громади відвідала місто-партнер Риманув у Польщі
Делегація з Нововолинської громади відвідала місто-партнер Риманув у Польщі
Представники Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя здійснили ознайомчий візит до Білорусі в рамках Проекту «Енергія біомаси – перетворення природного потенціалу в регіональне співробітництво», який організували Рівненська агенція із залучення інвестицій та обслуговування інвесторів спільно з Поліським аграрно-екологічним інститутом Національної академії наук Білорусі.
Учасники візиту відвідали Пружанську міні-ТЕЦ із автоматизованим циклом виробництва та сучасною технологією спалювання біомаси (деревина, торф). Еклектрична потужність якої становить 3.7 МВт, а теплове виробництво - 58 Гкал/год. Міні-ТЕЦ забезпечує 80% потреб міста з населенням у 20 тис. жителів. Вивчали досвід приватного підприємства «ГермесЕкоГруп», яке вирощує енергорослини та виробляє щепу: із 100 м³ сировини за добу виробляє 24 т біопалива.
У м. Кобрин житлово-комунальне та дослідне лісове господарства ділились досвідом ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів при виробництві та розподілі теплової енергії. Ефективно працює Брестське котельне господарство: усього 30 котелень, з них: 18 – повністю автоматизовані (без персоналу), а 1/3 котелень – працює на біоматеріалах.
Науково-технологічний парк м. Бреста – це інноваційний центр і головний інкубатор малого бізнесу регіону, де пропонують підготовлену інфраструктуру, пільгові умови оподаткування і професійні b2b послуги. Місія, яку він успішно здійснює, це - організація і розвиток інноваційної інфраструктури для активізації інноваційної діяльності у Брестському регіоні шляхом залучення резидентів, пошуку ділових партнерів, стимулювання інвесторів до реалізації інноваційних проектів і надання якісних консалтингових послуг.
У рамках візиту учасники делегації відвідали Брестську фортецю, де саме проходили жорстокі бої під час Другої світової війни.
Із представниками Поліського аграрно-екологічного інституту НАН Білорусі: Миколою Михальчуком – директором, Оленою Бриль – науковим секретарем та Віктором Демянчиком – завідувачем лабораторії оптимізації екосистем обговорили можливості транскордонної співпраці у сфері біоненергетики. Адже Україна, як аграрна країна, має великі залишки виробництва, проте вони залишаються на полях, і тому нашим об’єднаним територіальним громадам варто сконцентрували свою увагу на біоенергетиці. І тут варто подумати не тільки про біоенергетичні станції, а про весь ланцюг – від поля до кінцевого споживача. А так як Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) працює над запуском в Україні в 2019 році програми з біоенергетики, то питання модернізації котелень, які працюватимуть на біомасі, є дуже актуальним для об'єднаних територіальних громад.
Асоціація місцевого самоврядуваня Прибужжя висловлює щиру вдячність організаторам поїздки Сергію Ващуку, Ірині Гусаровій та Дмитру Янушевському за корисну навчальну поїздку, адже наша держава має всі необхідні ресурси для успішного заміщення російського газу альтернативним паливом.
Керівник - Андрій Бокоч