Освітяни регіону Прибужжя відвідали заклади з інклюзією

  • 05.05.2018
  • 1568

В рамках круглого столу «Інклюзивна освіта в ОТГ: рівні можливості для кожного», який організувала Асоціація місцевого самоврядування Прибужжя для освітян ОТГ 19 округу, учасники мали змогу відвідати освітні заклади міста Володимира-Волинського, які успішно впроваджують інклюзивне навчання.

Директор Володимир-Волинської спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів "Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки" Валентин Вірковський поділився досвідом, провів екскурсію і показав умови, які створені у цьому закладі для навчання, корекціїї, реабілітації та соціально-педагогічного супроводу дітей з особливими потребами у дошкільних групах і класах з інклюзивним навчанням. Освітяни 19 округу дізнались про організацію ранньої корекційної та лікувально-відновлювальної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Побували учасники круглого столу і в інклюзивно-ресурсному центрі, який відкрився у березні цього року. Директор центру Олена Токарєва розповіла, що максимально охоплюють реабілітаційними, дефектологічними, психологічними, соціальними послугами діток з інвалідністю та одночасно виконують роль міської психолого-медико-педагогічної комісії та консультації. Центр створено для корекційної роботи з дітьми віком від 2 до 18 років, які мають різні види нозологій, ніяких обмежень за видами захворювань не має - приймають усіх. Більше 30 сімей, які виховують діток з інвалідністю, вже оформили письмово заяви і обслуговуються центром, але охочих набагато більше. Тому центр планує розширення.

Наступним був ДНЗ № 8 "Вишиванка", де завідувач Зоряна Гузь познайомила з роботою закладу, його художньо-естетичним напрямком. І справді, ДНЗ виглядає як дитячий рай, тому освітяни потрапили в казку: на стінах аплікації, які вартують захоплення, картини із солоного тіста та у техніці печворк, ляльки-мотанки та безліч чудернацьких іграшок ручної роботи. Персонал дуже привітний, тому і засівають в маленьких серцях любов, ніжність, прагнення до вічного та прекрасного. Діти з обмеженими можливостями у такому закладі не пасивні члени суспільства, а особистості - рівні з усіма дітьми.
На завершення зустрічі учасники заходу отримали подарунки від закладу - ляльки-мотанки.

Асоціація місцевого самоврядування Прибужжя щиро дякує освітнім закладам м. Володимира-Волинського, котрі поділились досвідом впровадження інклюзивного навчання, адже в об'єднаних територіальних громадах таке навчання тільки починає впроваджуватись. Якщо такі освітяни навчатимуть наших дітей, світ ніколи не знатиме ні біди, ні сліз, ні горя, ні ненависті. А всі діти отримають рівні можливості для особистого розвитку, незалежно від фізичного чи психічного здоров'я. Тому попереду перед освітянами 19 округу стоїть завдання: створити ситуацію успіху для кожного вихованця.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Партнери


Контакти

  • м. Нововолинськ, бульвар Шевченка, 6, 2-ий поверх
  • +380967484308
  • amsp.bug@gmail.com

Керівник - Андрій Бокоч