Делегація з Нововолинської громади відвідала місто-партнер Риманув у Польщі
Делегація з Нововолинської громади відвідала місто-партнер Риманув у Польщі
У Нововолинську 21 березня відбувся майстер-клас для працівників культури та бібліотекарів об’єднаних територіальних громад 19 виборчого округу «Розвиток культури і туризму в громаді: етнічний, історичний та гастрономічний аспекти», організатором якого виступила Асоціація місцевого самоврядування Прибужжя у партнерстві з Волинським Центром розвитку місцевого самоврядування. Учасники заходу навчались інноваційним методам роботи у задоволенні культурних потреб населення громади, організації змістовного дозвілля та використання кластерної моделі у розвитку культури і туризму.
Про вплив культури на розвиток громади і яким повинен бути сучасний працівник культури говорив помічник-консультант народного депутата Ігоря Гузя, голова правління Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя Андрій Бокоч. Учасники разом із виконавчим директором Асоціації Валентиною Степюк обговорювали реалії роботи працівників культури, проблеми та шляхи позитивних змін.
Світлана Кухарук, директор Нововолинської централізованої бібліотечної системи надала практичні поради, як знайти «родзинку» громади та як її використовувати у роботі. Представники кожної ОТГ спільно шукали культурний феномен, притаманний їхній громаді, моделювали шляхи його розвитку та використання.
Корисними і цікавими були майстер-класи «Організація і проведення фестивалів: як знайти додаткові ресурси» від Катерини Музичук, виконавчого директор фестивалю «Княжий», працівників культурно-мистецького центру міста Володимира-Волинського – директора Наталії Бутенко та культорганізатора Ярослави Лебедь.
Олена Кузьмич, радник з питань комунікацій у Волинському Центрі розвитку місцевого самоврядування організувала тренінг «Кластерна модель розвитку туризму: етнічний, історичний та гастрономічний аспекти», у рамках якого учасники навчились ще й особливостей брендування з подальшим використанням його під час проведення великих традиційних заходів громади.
Не зважаючи на масу проблем у громадах, працівники культури з честю та високою майстерністю виконують свою справу, досягають вагомих здобутків, бережуть культурну спадщину, популяризують її та дарують радість людям. А впровадження нових інструментів у їх роботі допоможе культурі стати потужним ресурсом нової економіки об’єднаної територіальної громади, формуванню привабливості території, розвитку людського потенціалу та інноваційного мислення, що значно підвищить конкурентоспроможність усієї громади.
Керівник - Андрій Бокоч