Круглий стіл "Від традицій до інновацій"

  • 14.05.2019
  • 830

Асоціація місцевого самоврядування Прибужжя, яка створена з ініціативи народного депутата Ігоря Гузя у 19 окрузі, 15 травня у місті Нововолинську організувала для начальників гуманітарних відділів, керівників та провідних спеціалістів відділів культури та центрів культури і дозвілля громад регіону Прибужжя круглий стіл «Від традицій до інновацій: проведення культурних масових заходів у громаді». Захід відбувся у форматі вільного спілкування, під час якого представники громад поділились досвідом проведення нестандартних культурно-масових заходів, обговорили можливості започаткування нових, які можуть стати візитною карткою новоствореної громади.

Начальник відділу культури і туризму виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради Роман Віслобоков розповів, як організовує заходи, спрямовані на розвиток різних форм мистецтва шляхом виявлення та підтримки яскравих творчих особистостей і їх залучення до цього процесу. Директор Любомльського міського БК Людмила Хомік поділилась досвідом проведення заходів та традиційних свят в громаді, фольклорних фестивалів народного мистецтва, що проводяться на професійному та аматорському рівнях. Запропонували своїм колегам із новостворених ОТГ методичну допомогу в організації і проведенні масштабних заходів, спільних заходів, обміні колективами чи солістами та їх участі у фестивалях, що проводяться на територіях громад.

Заступник голови Вишнівської ОТГ Любомльського району Галина Федончук поділилась досвідом підготовки до проведення культурно-мистецького заходу громади нового формату – «Вишневий фестиваль». У планах – різні локації, експозиції, майстер-класи, виступи музичних гуртів, місцева кухня давніх смаколиків із вишнями та ще багато цікавих сюрпризів для відвідувачів. Олена Касянчук, секретар Литовезької ОТГ Іваничівського району, поділилась досвідом проведення Європейських Днів Добросусідства «Кордон 835 Кречів – Крилів» у форматі фестивалю, який відбувається на території їхньої громади. Обговорили інші концепції масштабних культурно-масових заходів у населених пунктах громад 19 округу та можливості залучення при цьому додаткових ресурсів, що сприятиме більш якісному їх проведенню.

Людмила Оцалюк, керівник Центру культури та дозвілля Зимнівської ОТГ Володимир-Волинського району, торкнулась проблем, з якими стикаються в громадах, та спільно обговорили перспективи їх вирішення. Наразі у всіх новостворених ОТГ серйозною проблемою є відсутність кваліфікованих кадрів – високопрофесійних управлінців, менеджерів у сфері культури. Проблемним є технологічне оснащення закладів культури та естетичне оновлення основних фондів.

Спікери заходу – голова правління Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя Андрій Бокоч та виконавчий директор Асоціації Валентина Степюк наголосили, що одним із основних завдань ОТГ під час децентралізації є збереження здатності забезпечити культурні запити жителів. А реформи є певним викликом для багатьох закладів культури, які мають знайти своє місце, окреслити шляхи подальшого розвитку та визначити нові напрями і форми надання населенню культурно-мистецьких, інформаційних та дозвіллєвих послуг.

 

 

 

Партнери


Контакти

  • м. Нововолинськ, бульвар Шевченка, 6, 2-ий поверх
  • +380967484308
  • amsp.bug@gmail.com

Керівник - Андрій Бокоч