Круглий стіл для голів ОТГ регіону Прибужжя

  • 10.05.2018
  • 1583

В інтеграційному центрі “Замлиння” Вишнівської ОТГ відбувся “круглий стіл” для голів об’єднаних територіальних громад 19-го округу на тему “Децентралізація владних повноважень громад: лісова політика, безпека та модернізація системи охорони здоров’я” за участі народного депутата України Ігоря Гузя. Такі зустрічі голів ОТГ  вже стали традиційними, організатором яких є  Асоціація місцевого самоврядування Прибужжя.  

Народний депутат України Ігор Гузь   розповів про реалії та перспективи розширення повноважень спроможних громад,  познайомив із планами заходів, які для голів ОТГ та працівників структурних підрозділів місцевих рад  організовуватиме його команда найближчим часом,  відповів на запитання учасників “круглого столу”. Повідомив, що на соціально-економічний розвиток 19 округу  буде виділено до 30-ти мільйонів гривень. Перші кошти, орієнтовно 6-8 млн., надійдуть вже найближчим часом.

Успіхи Вишнівської ОТГ представив  сільський голова Віктор Сущик. Познайомив присутніх із планами розвитку громади на найближчі роки.  

Консультант  субпроекту Світового Банку “Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області” Марія  Адамчук   познайомила з компонентами субпроекту та заходами. Особливо присутніх зацікавило питання  реконструкції або капітальних ремонтів  приміщень під амбулаторії загальної практики сімейної медицини, закупівля обладнання та розхідних матеріалів для медичних закладів первинного і вторинного рівнів. Адже заявки на                            співфінансування та реалізацію цього субпроекту Світового Банку на своїх територіях  подали більшість громад Прибужжя.

Активним  було спілкування учасників “круглого столу” з начальником обласного управління лісового та мисливського господарства Олександром Кватирком стосовно  передачі лісів, які свого часу належали колгоспам і які нині є державними, у власність об’єднаних територіальних громад. Проте законодавчого механізму передачі лісів з державної власності у комунальну наразі не має, тому питання має вирішуватися щонайменше на рівні Кабміну,   як це було  із передачею об’єднаним громадам земель за межами населених пунктів.

Начальник ГУНП у Волинській області Петро Шпига приділив увагу темі створення поліцейських станцій при об’єднаних територіальних громадах, що дозволило б громаді мати свого дільничного інспектора поліції.  Такою можливістю можна громадам скористатися вже. І якщо громада до 23 травня подасть свої пропозиції, то вже у цьому році матиме поліцейську станцію. Розповів про інші реальні можливості співпраці поліції і громади.    Важливо, що дільничного зможе обрати сама громада, хоча   кандидатам  доведеться пройти відбір: тести, виконати фізичні нормативи.    

 Такі тематичні зустрічі голів ОТГ за участі народного депутата є доволі корисними, адже дозволяють не тільки поспілкуватися з керівниками різного  рівня, від яких залежить вирішення багатьох проблем місцевих громад, а й перейняти позитивний досвід своїх колег, обмінятись думками і пропозиціями.

 

 

Партнери


Контакти

  • м. Нововолинськ, бульвар Шевченка, 6, 2-ий поверх
  • +380967484308
  • amsp.bug@gmail.com

Керівник - Андрій Бокоч