Делегація з Нововолинської громади відвідала місто-партнер Риманув у Польщі
Делегація з Нововолинської громади відвідала місто-партнер Риманув у Польщі
Асоціація місцевого самоврядування Прибужжя спільно з Волинським центром розвитку місцевого самоврядування 31 жовтня організувала для працівників структурних підрозділів ОТГ 19 виборчого округу, представників освітніх і культурних установ та громадських активістів міста Нововолинська, Іваничівського, Любомльського, Володимир-Волинського та Старовижівського районів майстер-клас «Сторітелінг: як об’єднаним громадам впевнено заявляти про себе». Учасники заходу знайомились з особливостями цього мистецтва слова та успішними способами комунікацій.
Голова правління Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя, помічник-консультант народного депутата Ігоря Гузя – Андрій Бокоч розповів про важливість сторітелінгу як дієвого інструменту в арсеналі сучасного посадовця та громадського активіста, наголосивши на тому, що громади повинні розповідати про свої успішні проекти, заявляти про себе в усіх медіа засобах, популяризуючи своє село, місто, школу, бібліотеку, налагоджуючи комунікацію між усіма представниками влади і громади.
У чому суть сторітелінгу, яких результатів можна добитись, використовуючи цю технологію, як правильно будувати цікаві історії, застосовувати функції сторітелінга і його компонентів – презентувала виконавчий директор Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя Валентина Степюк.
Мистецтву складання цікавої розповіді: від назви, лідер-абзаца до суті та логічної побудови навчала Олена Кузьмич, радник з питань комунікацій у Волинському Центрі розвитку місцевого самоврядування. Також вона провела практикум зі створення текстів за правилом перевернутої піраміди та з використанням правила наближення інтересів.
Майстер-класи із випуску місцевих локальних медіа – інформаційних бюлетенів громади, установи, громадської організації та створення якісного відеоматеріалу організували журналісти Інтернет-видання «БУГ» Катерина Костючик та Дарія Поддубецька. Вони ділились своїм досвідом, спільно з учасниками заходу макетували інформаційні бюлетені, представляти свої практичні роботи, аналізували їх сильні та слабкі сторони.
Навчити мистецтву сторітелінгу – мистецтву складання цікавої розповіді про громаду неможливо протягом одного заняття. Проте отримуючи «якісну вудочку», можна з часом самостійно навчитися «ловити рибку», аби було бажання. А бажання вчитись в активних громадян нашого регіону Прибужжя ніколи не зникає. Тому заходи, які для них організовуються з медіаграмотності, завжди викликають жвавий інтерес, а сукупність знань, навичок та умінь, які вони отримують під час навчань, дозволяють аналізувати, критично оцінювати та створювати повідомлення різних жанрів і форм для різних типів медіа, а тепер у їх арсеналі ще будуть цікаві історії про успіхи громад.
Керівник - Андрій Бокоч