Гості з Польщі на фестивалі "Княжий"

  • 26.06.2018
  • 1391

На запрошення Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя на фестиваль "Княжий" прибули гості з РП з Гміни Грубешова - Товариство готів, які створили локацію далекого минулого польського та українського народів початку нашої ери – "Містечко Славних Готів".

Як свідчать останні археологічні дослідження, на Волині теж у давнину проживали племена готів. Тому, відвідуючи цю загадкову локацію, можна було відчути дух далекої цивілізації: конусоподібні намети, казани на вогнищі, ведмежа шкіра замість килимів, стародавнє начиння, зброя, одяг та прикраси. Важко повірити, що усе це виготовлене сучасними майстрами, які змогли детально відтворили епоху готів ІІ-XV століть. А ще товариство організувало показові бої із застосуванням зброї, відтворили тактику ведення бою із закличними вигуками на давній мові готів.

А почалося все із археологічних розкопок поблизу міста Грубешов у селі Масломєнче, де знайшли 56 готських захоронень. Це надзвичайно зацікавило місцевих краєзнавців, які відразу вирішили організувати товариство готів, що нині нараховує 34 особи. Був створений своєрідний музей під відкритим небом «Поселення готів», у якому відтворили житло, побут, речі цієї епохи. Члени товариства самі пошили одяг і взуття. Навчились різним ремеслам готів, готувати їх страви, робити прикраси, мечі, монети. Таким чином, грубешовське товариство відтворило не лише спосіб життя стародавніх готів, а і їхню культуру.

Тому у Містечку Готів відвідувачі мали можливість взяти участь у приготуванні рідкісних страв з круп та дичини. На вогнищі - смажили курчат, нанизаних на спеціальний шампур. А у той час, як кипіла у казанку каша, - вчились робити оригінальні прикраси, опановували ткацьке мистецтво, шили легке взуття, схоже на індіанські мокасини, в’язали шкарпетки, які дуже допомагають при болях у ногах, і, навіть, вибивали монети готів.

Ну і на завершення, разом смакували з готами страви, які готували спільно, за цікавими розмовами і легендами про наше спільне давнє минуле польського та українського народів – загадкову і до кінця не звідану Країну Готів.

 

 

Партнери


Контакти

  • м. Нововолинськ, бульвар Шевченка, 6, 2-ий поверх
  • +380967484308
  • amsp.bug@gmail.com

Керівник - Андрій Бокоч