Формування громад: виваженість і спроможність

  • 30.07.2018
  • 1321

У 19 виборчому окрузі (Володимир-Волинський, Іваничівський, Любомльський райони) процес приєднання до утворених об’єднаних територіальних громад відбувається дуже активно. І вже цієї осені у 9 ОМС відбудуться вибори депутатів, а з 2019 року вони продовжать розвиватися вже в ОТГ, до якої приєднаються.

Тому Асоціація місцевого самоврядування Прибужжя продовжує роз’яснювальну роботу щодо різних варіантів приєднання, аби та чи інша громада розуміла, яке майбутнє її чекає після вибору ОТГ. Не дуже втішна картина «вимальовується» з утворенням Війницької ОТГ Локачинського району, яка об’єднує три сільські ради: Війницьку, Озютичівську Локачинського району і Березовичівську сільську раду Володимира-Волинського району.

Виконавчий директор Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя Валентина Степюк зустрілась з депутатами Березовичівської сільської ради, аби поговорити про те, що дане об’єднання не відповідає як затвердженій Кабміном Методиці створення спроможних територіальних громад, так і рекомендаціям Центрального офісу реформ при Мінрегіоні щодо фінансової спроможності громад. Ознайомила з аналізом фінансової спроможності майбутньої громади, співвідношенням базової дотації до власних доходів – 48% (при нормі не більше 30%), питомою вагою управлінських видатків – 58 % (при нормі не вище 20 %) та іншими серйозними відхиленнями від Методики формування спроможних ОТГ. Тому відповідно Кабінет міністрів України не вніс змін до Перспективного плану формування ОТГ, враховуючи застереження щодо неспроможності Війницької ОТГ ефективно функціонувати у заявленому форматі.

Обговорили з депутатами ризики, які очікують цю громаду після виборів 28 жовня 2018 року у 2019 році, якщо вона створюється поза Перспективним планом формування ОТГ. Але так як процес об’єднання є добровільним, тому громада сама вирішує: з ким, куди і як далі розвиватись.
Проте потрібно пам’ятати, що освіта, медицина, адміністративні послуги, дороги, освітлення, водопостачання, сміття, благоустрій, забудова і навіть безпека – компетенція влади об’єднаної громади. Саме влада громади, і більше ніхто, займатиметься вирішенням більшості місцевих питань, маючи на це кошти, і нестиме за усе відповідальність.

Але чи отримають мешканці Війницької об’єднаної територіальної громади ефективну спроможну владу і громаду, яку 28 жовтня 2018 року самі виберуть і на діяльність якої зможуть впливати, та чи у селах громади послуги стануть доступніші та якісніші, а умови життя більш сприятливі, - покаже 2019 рік. Адже об’єднана громада - це ефективна, зрозуміла і зручна для мешканців система управління територією. Тому до її формування потрібно відноситись виважено і розумно.

 

 

 

Партнери


Контакти

  • м. Нововолинськ, бульвар Шевченка, 6, 2-ий поверх
  • +380967484308
  • amsp.bug@gmail.com

Керівник - Андрій Бокоч